493 zobrazení

Divadlo APROPO

Jánský vršek 312/8, 118 00 Praha

Divadlo APROPO – Ateliér PROzy a POesie

Divadlo Apropo je převážně autorské divadlo, které uvádí činohru, loutkohru, kabaret, site-specific projekty a cokoli dalšího co fantazie umožní. Soubor sestává především z absolventů hereckých škol (VOŠH, JAMU, Konzervatoře atp.) Významnou částí tvorby divadla jsou též představení pro děti a mládež. Divadlo zahájilo svoji činnost v roce 2000 a od roku 2012 má svou stálou scénu v rámci Muzea alchymistů a mágů staré Prahy na Jánském vršku 8.

Divadlo APROPO – divadlo pro děti i dospělé

Divadlo Apropo založil v roce 2000 Filip Jan Zvolský s Markem Poppem jakožto autorská dvojice. Zahajovacím představením bylo uvedení Pašijí 1.4.2000. Od té doby Divadlo APROPO spolupracovalo již s mnoha institucemi, jako je Nadace rozvoje občanské společnost, společnost Člověk v tísni, Správa pražského hradu, Městská část Praha 1, Nedomysleno, zámek Doudleby nad Orlicí, Muzeum pražských pověstí a strašidel a Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy. Mezi nejznámější počiny Divadla APROPO patří každoroční “Živý Betlém” u Lorety (dříve na Pražském Hradě ) a pašijové hry “Jidáši, kam jdeš?” (na Hradě, či v Sovových mlýnech). V repertoáru divadla je též unikátní alchymistická show “Oživlá laboratoř”, netradiční divadelní zážitek “Vánoce na zámku” v Doudlebách nad Orlicí, nebo site specific project vytvořený pro prostory Muzea alchymistů “Nefaust”. Významnou součást tvorby Divadla APROPO pak tvoří pohádková, převážně loutková, představení pro děti a loutková představení pro dospělé. Divácky vyhledávaný je autorský kabaret “Erární baret”.

Divadlo APROPO – prostor pro každého

Divadlo Apropo je součástí Muzea alchymistů a mágů staré Prahy. Má hlavní divadelní sálek Al-Iksír, divadelní klub a prostor pro performance v “Alchymickém sklepě” a open air scénu “Pod věží”. Sál divadla je komorní divadelní prostor vhodný pro inscenace o málo hercích, pro šansonové a jiné akustické koncerty, pro autorská čtení, kabarety, divadlo pro děti, loutkové divadlo a cokoli co vás napadne a co se vejde. Se svojí kapacitou 35 diváků patří mezi nejmenší divadelní prostory, které však každého divadelníka i diváka upoutají svoji atmosférou a velmi intenzivním kontaktem diváka s účinkujícím.


Zdroj: https://mysteriapragensia.cz/divadlo-apropo/

Parkování:

Místo nemá k dispozici informaci o parkování.

Doprava:

Místo nemá k dispozici informace o dopravě.

Kontakt

Otevírací doba

Otevírací doba není k dispozici.

Cena za vstupné

Cena za vstupné není k dispozici.

Proč místo navštívit?

Tato informace není k dispozici.

Užitečné odkazy

Sdílení místa

Sdílet na facebooku

Pojďte s námi objevovat svět. Stáhněte si naši mobilní aplikaci.