389 zobrazení

HISTORICKÝ AREÁL galerie v podhradí

783 25, Bouzov 2

Areál historické zábavy zahájil svou činnost 1. 5. 1999. Specialitou tohoto ojedinělého kulturního zařízení jsou zábavně - naučné programy s historickou tématikou pro děti i dospělé, které jsou zaměřené na dobu středověkou a to zejména na dobu husitskou.

V areálu se nachází amfiteátr s krytým pódiem i stupňovitým krytým hledištěm, využíváný převážně pro speciální výletové programy dětí ze základních a mateřských škol, které zde probíhají v měsících květnu a červnu.

Na pódiu jsou hlavně výstavky replik zbraní a mučicích nástrojů doby středověké, dále přilbice, rytířská zbroj, erby, korouhve a další zajímavosti. Zde také probíhají v rámci výletových programů zejména divadelní a šermířská představení .

Dominantou areálu je 15 metrů vysoká, 16 metrů dlouhá a s hmotností asi 40 tun, největší dřevěná stavba „Trojského koně“ na světě s veřejně přístupnými vnitřními prostory. Stavba je unikátní i z hlediska konstrukčního, projektoval ji stavitel lodí a tak např. trup koně je postaven jako obrácený lodní kýl a je využíván jako obrazárna . TK slouží nejen jako zajímavá rozhledna, kdy po 52 schodech se dostanete až do hlavy koně na vyhlídku, ale z hlediska válečných strojů zastupuje skupinu přístřešků. Zajímavostí jsou i štíty po stranách trupu, každý má asi půl tuny, které jsou nejen ozdobou, ale i velkými unikátními okenicemi.

Pod TK je tzv. malá scéna, kde od jara do podzimu probíhá stálý program s názvem „Válečné stroje a střelné zbraně doby středověké“ aneb „Jak a s čím bojovali naši předkové“. Jedná se o velmi akční program s celou řadou ukázek a s možností zapojení vybraných zájemců z řad návštěvníků, zejména dětí do programu. Uvedený program v upravené a rozšířené verzi nabízíme i jako program výletový pro žáky ZŠ nejlépe od 10 let.

Pro děti z MŠ a 1. st. ZŠ nabízíme náš další stálý výletový program s názvem „Rytíři a lapkové“, který probíhá v amfiteátru.

Součástí areálu je také střelnice, kde probíhá výcvik ve střelbě a kde si mohou zájemci vyzkoušet svou mušku při střelbě z kuše a flobertového revolveru.

Mezi TK a střelnicí se nacházejí repliky válečných strojů a polních děl doby středověké.

K dispozici je i dětské hřiště a „Maxi člověče nezlob se“, fotografování a filmování je v areálu povoleno zdarma.

Od r. 2002 je součástí areálu malá sklářská huť, kde se pouze v zimním období, většinou v lednu a únoru, vyrábí hlavně foukáním středověkou technikou repliky historického skla pro hrad a naše návštěvníky a dále hutní technikou dekorativní sklo.

V roce 2014 byla uvedena do provozu i keramická dílna, která je zaměřena zejména na drobnější výrobky suvenýrové povahy.

Výrobky ze sklářské hutě a keramické dílny lze zakoupit za výrobní ceny v historickém areálu nebo v našem stánku u hradní brány. Sklářské výrobky lze zaslat i na dobírku.

Pro zájezdy firem a organizací pořádáme speciální programy a střelecké turnaje.


Zdroj: http://galeriebouzov.webpark.cz/index1.htm

Vybavení:

Obchod
Dětské hřiště

Parkování:

Místo poskytuje parkoviště

Parkoviště je vzdáleno 300 metrů od hradu.

Doprava:

Místo nemá k dispozici informace o dopravě.

Kontakt

Otevírací doba

Plné 95,-Kč

Senioři, studenti (s platným průkazem do 26let) 85,-Kč

Snížené (děti 6-15let) 75,-Kč

Držitelé průkazu ZTP(nad 18let), doprovod pro ZTP(do 18let) 75,-Kč

Děti 4-5let 25,-Kč

Děti do 3 let, vozíčkáři, ZTP (do 18let), ZTP/P, doprovod pro ZTP/P Zdarma


Cena za vstupné

červenec a srpen

otevřeno každý den od  10:30 - 18:00 hod.

září   so, ne a 28.9.  

10:30 – 17:00 hod.

Proč místo navštívit?

Tato informace není k dispozici.

Užitečné odkazy

Užitečné odkazy nejsou k dispozici.

Sdílení místa

Sdílet na facebooku

Pojďte s námi objevovat svět. Stáhněte si naši mobilní aplikaci.