227 zobrazení

Janáčkovo divadlo

Rooseveltova 1, Brno

Divadlo bylo vystavěno v letech 1961-65, historie jeho vzniku však sahá již do samých počátků existence Národního divadla v Brně – a je historií mnohaletého úsilí o zbudování samostatné reprezentativní budovy českého divadla, hledání prostoru, prostředků a architektonického řešení. Monumentální budova, zčásti obklopená městským parkem, nesoucí znaky tradicionalismu, určená především pro velká operní a baletní představení klasického i moderního repertoáru, byla slavnostně otevřena 2. října 1965. Hlediště je uspořádané jako stupňovitý amfiteátr.

Kapacita divadelního sálu je 1155 míst, sál je možno přizpůsobit ke konferencím, slavnostním setkáním i koncertům. Prostory foyeru a prvního patra mohou sloužit i jako místo ke slavnostním přípitkům, rautům a koncertům nenáročným na akustiku. V prvním patře divadla jsou výstavní prostory, stejně jako dva salonky – ředitelský a primátorský. Je možné domluvit i cateringové služby.


Zdroj: https://www.ndbrno.cz/

Vhodné pro:

Vozíčkáři

Vybavení:

Občerstvení

Parkování:

Místo poskytuje parkoviště

Nejjednodušší a nejelegantnější je využít podzemní parkoviště JD parking, které se nachází přímo pod Janáčkovým divadlem a které je výtahem propojeno přímo s foyer Janáčkova divadla. To znamená, že se dostanete suchou nohou přímo k šatnám. Další možnost je parkovat na ulici Rooseveltově vedle Janáčkova divadla. Je zde sice modrá zóna, kde ve všední den zaplatíte parkovné, ale prvních třicet minut je zdarma. O víkendu se parkuje zdarma celý den. Jako poslední možnost je ještě parkovací dům Rozmarýn na rohu ulice Kounicova a Koliště, ten už je ale od Janáčkova divadla poměrně vzdálený.

Doprava:

K Janáčkovo Divadlo se můžete dostat Autobus, Tramvaj, Vlak nebo Trolejbus. Toto jsou linky a cesty, které mají zastávky v okolí -

Autobus: 67, 81, 82

Vlak: S3

Tramvaj: 1, 3, 6, 9


https://moovitapp.com/index/cs/ve%C5%99ejn%C3%A1_doprava-Jan%C3%A1%C4%8Dkovo_Divadlo-Brno-site_15229244-4005

Kontakt

Otevírací doba

Začátky představení od 19:00 hod.

Cena za vstupné

https://www.ndbrno.cz/program/

Proč místo navštívit?

Tato informace není k dispozici.

Užitečné odkazy

Sdílení místa

Sdílet na facebooku

Pojďte s námi objevovat svět. Stáhněte si naši mobilní aplikaci.