798 zobrazení

Jezero Cospudener

Prager Straße 118 -136 04317 Leipzig

Cospudener See, dnes oblast s obrovskou rekreační hodnotou pro obyvatele Lipska a jejich návštěvníky, je bývalý povrchový hnědouhelný důl. Vzpomínka na místo Cospuden je spojena s jeho jménem. Až do 20. dubna 1990 činila celková produkce 87 milionů tun surového hnědého uhlí, než k odstavení došlo po masivních požadavcích obyvatel a občanské iniciativě „Stop Cospuden“.


S vodní plochou 436 hektarů a pobřežím více než 10 kilometrů nabízí nově vytvořená místní rekreační oblast řadu vodních sportů a rekreačních atrakcí.

Tisíce lidí zde hledají odpočinek v horkých letních dnech, zejména na populární Nordstrand, největší písečné pláži v Sasku, pouhých 5 km od centra města. Můžete se koupat, hrát si, opalovat se do sytosti a mít fantastický výhled na pyramidu Belantis a rozhlednu diecéze. Dva idylické ostrovy s vraky lodí a palmami, přístaviště pro trajekt a čtyři velké plážové pavilony vyjadřují určitý středomořský pocit.

Trajekty lodí MS Cospuden a MS Neuseenland přivádějí návštěvníky na východní břeh s rozmanitými gastronomickými nabídkami v přístavu Zöbigker s obchody, školou surfování a dokonce i saunou v jezeře .

Na jihovýchodním břehu jezera jsou také velmi krásné louky, které jsou ideální ke koupání, veslování a plachtění. Sousední golfové hřiště bylo první v regionu, které se objevilo po mírové revoluci.

Vozíčkáři najdou speciální službu na pláži na severním břehu. Bezbariérové ​​přístupné koupací molo, které bylo uvedeno do provozu v roce 2010, umožňuje vozíčkářům bezbariérový přístup k vodě. Lávka byla v roce 2015 oceněna německou cenou SPIELRAUM a byla vytvořena z iniciativy Sdružení zdravotně postižených města Lipska. Na kole můžete prozkoumat jezero na 11 km dlouhé kruhové stezce a najít klidná místa, zejména v přírodních zónách na západě a na jihu, daleko od masy nebo poznávat přírodu jinak v krajinářském parku s jeho osou dobrodružství.

11. července 2011 byla otevřena první nepřetržitě splavná vodní trasa sítě vodních cest Leipziger Neuseenland , kurz 1 od městského přístavu k Cospudener See.


Zdroj: https://www.leipzig.de/freizeit-kultur-und-tourismus/seen-fluesse-und-gewaesser/cospudener-see/

Vhodné pro:

Kočárek
Zvířata
Kolo

Vybavení:

Občerstvení

Parkování:

Místo poskytuje parkoviště

Doprava:

Místo nemá k dispozici informace o dopravě.

Kontakt

Otevírací doba

Otevírací doba není k dispozici.

Cena za vstupné

Cena za vstupné není k dispozici.

Proč místo navštívit?

Tato informace není k dispozici.

Užitečné odkazy

Sdílení místa

Sdílet na facebooku

Pojďte s námi objevovat svět. Stáhněte si naši mobilní aplikaci.