418 zobrazení

Kukuřičné bludiště Opava

Písková, 747 07 Opava-Zlatníky

V bludišti je umístěno 20 herních tabulí pro děti a 8 herních tabulí pro dospělé, které jsou důležité pro hry pro malé i velké. Dále zde najdete 8 herních tabulí s QR kódy interaktivní hry. V bludišti najdete i ekologickou prezentaci věnovanou třídění odpadu a také další překvapení...

Hry pro malé i velké spočívají v hledání tajenek. U hry vhodné zejména pro menší návštěvníky vám k její uhodnutí pomohou indicie, které luštíte z 20 nalezených písmen. S písmenky se po bludišti poschovávala naše rodinka kukuřičáků, kteří vám na každém stanovišti prozradí jedno písmenko indicie. Za správnou tajenku dostanete odměnu v podobě reflexní placky. Hra pro velké kromě nohou potrápí i vaši slovní zásobu. V bludišti se skrývá celkem 8 písmen, z nichž je pro získání odměny nezbytné vytvořit 6 slov o různé délce. Čím více písmen tedy najdete, tím snadněji úkol splníte... Více zde.

Interaktivní hra je soutěž na čas, při které se snažíte co nejrychleji najít 8 QR kódů umístěných na herních tabulích, nasnímat je mobilem a dostat se ven z bludiště. Buďte nejrychlejší z celé České republiky v Mistrovství v blouděníVíce zde.

V bludišti jsou navíc umístěné naučné tabule Autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a.s., které návštěvníkům popisují cestu odpadů od jejich vzniku až po konečné využití či odstranění a zároveň vysvětlují, že třídění odpadů není zdaleka nic složitého. Správní hledači pak v bludišti odhalí také speciální expozici s ukázkami čtyř recyklačních cyklů papíru, plastu, skla a nápojového kartonu.


Časová náročnost

1-2 hod

Délka trasy a rozloha

2 km, 0,9 ha


Zdroj: www.kukuricaci.cz

Vhodné pro:

Kočárek
Zvířata

Parkování:

Místo poskytuje parkoviště

Doprava:

Autem:

GPS parkoviště: 49.9280897N, 17.8804944E

Parkovat můžete přímo u vstupu do bludiště - na parkovišti školního statku.

Veřejná doprava:

Nejbližší autobusová zastávka u bludiště je Opava, Zem. tech.škola nebo Opava, Městský hřbitov.

Na kole:

U pokladny je k dispozici stojan na kola.

Kontakt

Otevírací doba

Aktuální otevírací doba zde: https://www.kukuricaci.cz/oteviraci-doba.

Cena za vstupné

Proč místo navštívit?

Tato informace není k dispozici.

Užitečné odkazy

Sdílení místa

Sdílet na facebooku

Pojďte s námi objevovat svět. Stáhněte si naši mobilní aplikaci.