274 zobrazení

Lanové centrum Pavouk

Vilová 1637, 39601 Humpolec

Nové lanové centrum s umělou lezeckou stěnu v atraktivní lokalitě multifunkčního areálu s koupalištěm v Humpolci.

První část - Trenažér

Je umístěný v nejnižší části lanového centra (viz obr). Tvoří ho 3 lanové překážky. Umožňuje obsluze lanové dráhy naučit lezce pracovat se systémem sebejištění. Tuto část musí účastník, dle EN ČSN 15567-1 a 2, absolvovat pod vedením instruktora, než se přesune do dalších částí lanového centra.

Druhá část – Vysoké lanové překážky

Tato část je určena pro účastníky od 10 let a dosažené výšky růstu min. 140cm. Vysoké lanové překážky lze absolvovat po zvládnutí práce se systémem sebejištění, pro jehož nácvik slouží trenažér umístěný v první části lanového centra. Nácvik jištění na trenažéru provádí vyškolená obsluha pověřená provozovatelem. Sebejištění je jistící systém, který ovládá účastník sám. Systém je založen na tom, že se účastník oblečený v celotělovém lezeckém úvazku sám jistí k instalovanému jistícímu ocelovému lanu pomocí lezeckého materiálu.


Tento systém je instalovaný a používá se na všech překážkách lanového centra. Vysoké lanové překážky jsou instalovány do dvou okruhů. Obtížnost lanových překážek obou okruhů dle EN ČSN 15567-1 je střední (modrá).

Okruh 1. – je umístěn ve výšce cca 6m nad zemí. Obsahuje celkem 8 lanových překážek využívajících systém sebejištění (účastníci jsou oblečeni v lezeckém postroji a sami se při lezení jistí pomocí certifikovaného lezeckého materiálu).

Okruh 2. – je umístěn ve výšce cca 9m nad zemí. Obsahuje celkem 8 lanových překážek využívajících systém sebejištění (účastníci jsou oblečeni v lezeckém postroji a sami se při lezení jistí pomocí certifikovaného lezeckého materiálu).


UMĚLÁ LEZECKÁ STĚNA

Lezecká stěna je instalovaná na jedné ze stran věže lanového centra (viz obr). Je určena především po sportovní a rekreační lezení, případně nácvik práce ve výškách. Provoz vyžaduje použití osobních ochranných prostředků a lezeckého materiálu pro jištění lezců. Z hlediska typu jištění je v této části použito vzájemné jištění lezců. Vzájemné jištění spočívá v tom, že je lezec jištěn jednou nebo více dalšími osobami.


Zdroj: http://www.lanovacentra.com/katalog-lanovych-center/vysocina/pavouk-v-humpolci.html

Parkování:

Místo nemá k dispozici informaci o parkování.

Doprava:

Místo nemá k dispozici informace o dopravě.

Kontakt

Otevírací doba

Leden-Březen - zavřeno

Duben-Květen - telefonické rezervace

Červen (po-pá) - telefonická rezervace, (so-ne) - 14:00-19:00

Červenec-Srpen (denně) - 10:00-19:00

Září (po-pá) - telefonická rezervace, (so-ne) - 14:00-19:00

Říjen - telefonická rezervace

Listopad-Prosinec - zavřeno

Cena za vstupné

Cena za vstupné není k dispozici.

Proč místo navštívit?

Tato informace není k dispozici.

Užitečné odkazy

Sdílení místa

Sdílet na facebooku

Pojďte s námi objevovat svět. Stáhněte si naši mobilní aplikaci.