300 zobrazení

Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství - zámek Ohrada

Ohrada 17 Hluboká nad Vltavou 373 41

Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství je nejstarším loveckým muzeem v Evropě. První muzejní sbírky loveckých trofejí a vycpanin byly na barokním zámku Ohrada umístěny již v roce 1842. Zámek sám sloužil od samého počátku jako zázemí při pořádání parforsních honů a slavností.


Kromě expozic MyslivostRybářství, sladkovodních akvárií, Sallačovy sbírky paroží Sokolnictví nabízí zámek Ohrada i působivé interiéry loveckého zámku, zejména hodovní sál vyzdobený barokními loveckými motivy s nábytkem z paroží a kapli sv. Eustacha. Každý rok připravuje muzeum několik výstav tematicky souvisejicích se zaměřením pobočky.


Návštěvu ohradské pobočky Národního zemědělského muzea doporučujeme i rodinám s dětmi, neboť prohlídku muzea lze spojit s návštěvou sousední zoo. Ojedinělý zážitek pro všechny věkové kategorie nabízí v této sezoně i výstava Les pramenů – Příběhy lesů.


Zdroj: www.nzm.cz

Vybavení:

Občerstvení

Parkování:

Místo poskytuje parkoviště

Doprava:

Parkování na hlídaném placeném parkovišti poblíž, autobusy přivážející návštěvníky muzea mohou parkovat zdarma na parkovišti před zámkem.

Kontakt

Otevírací doba

duben–květen

úterý–neděle 9.00–17.00


červen–srpen

pondělí–neděle 9.00–18.00


září–říjen

úterý–neděle 9.00–17.00


Cena za vstupné

Proč místo navštívit?

Tato informace není k dispozici.

Užitečné odkazy

Sdílení místa

Sdílet na facebooku

Pojďte s námi objevovat svět. Stáhněte si naši mobilní aplikaci.