243 zobrazení

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec nad Nisou

NEKONEČNÝ PŘÍBĚH BIŽUTERIE

Expozice prezentuje vývoj světoznámé jablonecké bižuterie od jejího zrození po současnost. Na 380 m2 plochy samozřejmě nemůžeme představit úplné bohatství sbírek tvořených více než 12 miliony kusy, jde o reprezentativní výběr. Představte si proto, že procházíte exportním domem a postupně zjišťujete, co všechno pojem jablonecká bižuterie představuje.


ČAROVNÁ ZAHRADA – ČESKÉ SKLO SEDMI STOLETÍ

Páté podlaží hlavní budovy muzea, celkem 380 m2 plochy, je rozčleněno do čtyř výstavních celků, které na sebe chronologicky navazují, a to od starověku po současnost. Takto vytyčené prostory umožňují prezentovat nejen sklo samo o sobě, s příběhy, které se k němu konkrétně váží, ale i lyrický příběh.


Zdroj: www.msb-jablonec.cz

Vhodné pro:

Kočárek
Vozíčkáři

Bezbariérový vchod do muzea je zajištěn cca 15 metrů vlevo od hlavního vchodu. Autem Vás navedou hnědé směrovky značení kulturních a turistických cílů do Kamenné ulice, pak 2. odbočka vpravo u trafiky do ulice U Muzea, kde je z boku budovy muzea vyhrazeno parkovací místo pro hendikepované. Veškeré návštěvnické prostory muzea – expozice, výstavní sály, vestibul s prodejnou, toalety – jsou bezbariérové.

Parkování:

Místo nemá k dispozici informaci o parkování.

Doprava:

Místo nemá k dispozici informace o dopravě.

Kontakt

Otevírací doba

Otevírací doba není k dispozici.

Cena za vstupné

Proč místo navštívit?

Tato informace není k dispozici.

Užitečné odkazy

Užitečné odkazy nejsou k dispozici.

Sdílení místa

Sdílet na facebooku

Pojďte s námi objevovat svět. Stáhněte si naši mobilní aplikaci.