360 zobrazení

Planetární stezka Uherský Brod

Uherský Brod, 68801

Planetární stezka je zmenšeným modelem naší sluneční soustavy. Provede vás nejen historickým centrem Uherského Brodu, ale také nejbližším okolím. Na každém zastavení najdete informační panel a model daného vesmírného objektu. Unikátní je zpodobnění planet ve tvaru žulových koulí. Materiál pochází ze vzdálených koutů světa, například až z jižní Ameriky, Indie, ale také z naší Českomoravské vrchoviny. Byl vybrán tak, aby struktura kamene a jeho barva korespondovaly co nejvíce s povrchem jednotlivých planet. Celková délka planetární stezky je 7 kilometrů a lze ji rozdělit na dvě části o délce 2 a 5 km.

První část stezky - planetární

Tento úsek vede skrz město, délka: 2 km, počet zastávek: 10. Tato část začíná pod gymnáziem u přechodové lávky nad dopravním terminálem. Zde se nachází model Slunce. Od toho se projdete postupně kolem všech planet sluneční soustavy a planetária až k severnímu okraji města, kde se u hvězdárny nachází model planety Neptun.Na poslední části trasy poblíž “Nového hřbitova” se planetární stezka potkává s Galaktickou stezkou. Zde se na pěti panelech dovíte zajímavé informace o vesmíru za hranicemi naší sluneční soustavy.

V průběhu roku pořádáme na této části pravidelné komentované procházky pro veřejnost se zastávkou v planetáriu a za příznivého počasí také pozorováním Slunce nebo noční oblohy na hvězdárně.

Druhá část stezky - okraje sluneční soustavy

Turistická stezka z Uherského Brodu do místní části Maršov (polní cesty, les), délka: 5 km, počet zastávek: 3. Začíná zastávkou s dvěma panely u kapličky sv. Václava několik set metrů severně od hvězdárny a skrze les vede až do místní části Maršov, kde končí u enviromentálního střediska DDM Uherský Brod hranicemi naší sluneční soustavy. Zde již s ohledem na délku neprobíhají komentované prohlídky.


Zdroj: https://hvezdarnaub.cz/planetarni-stezka/


Vhodné pro:

Kočárek
Kolo
Vozíčkáři
Zvířata

Vybavení:

Občerstvení

Parkování:

Místo nemá k dispozici informaci o parkování.

Doprava:

Místo nemá k dispozici informace o dopravě.

Kontakt

Otevírací doba

Otevírací doba není k dispozici.

Cena za vstupné

Cena za vstupné není k dispozici.

Proč místo navštívit?

Tato informace není k dispozici.

Užitečné odkazy

Užitečné odkazy nejsou k dispozici.

Sdílení místa

Sdílet na facebooku

Pojďte s námi objevovat svět. Stáhněte si naši mobilní aplikaci.