234 zobrazení

Přehrada Olešná

Nad Přehradou 738 01 Frýdek-Místek

Nádrž na řece Olešná u Frýdku - Místku byla vybudována v letech 1960 až 1964 v rámci tzv. plánu výstavby malých vodních nádrží. Jejím účelem bylo krytí potřeb vody pro průmysl, povodňová ochrana Paskova, rekreace a chov ryb.


Nyní je nádrž vyhledávanou lokalitou. Na břehu se nachází rekreační areál s kempem, restaurací, občerstvením. V těsné blízkosti je letní aquapark s plaveckým a relaxačním bazénem.

Cyklistům, pěším turistům a in-line bruslařům slouží nová 4,5 km dlouhá stezka okolo celé přehrady. Vodní plocha přehrady Olešná láká nejen rybáře, ale také milovníky surfování a jachtingu.


Nově vybudované multifunkční hřiště je určeno všem bez rozdílu věku. Pro děti jsou připraveny různé průlezky, houpačky, žebříky, lanové sítě, rotační kláda nebo hrazdy různých výšek. Naleznete zde také pískoviště s balančním prvkem a stínící plachtou ve tvaru rybářské sítě.

Na své si přijdou také odrostlejší děti nebo i dospělí. Jsou zde pro ně nachystány velké houpačky, houpací lana, lezecké stěny a lanová dráha dlouhá 50 m.

Fitness hřiště nabízí 5 cvičebních stanic pro posilování, udržení rovnováhy, můžete zde provádět kroková cvičení nebo využít sestavu pro klidové nebo dynamické protahování. Ve cvičení vám budou pomáhat informační tabule, na kterých jsou zobrazeny návody pro cvičení v různých úrovních. Cvičení tak zvládnou také senioři.

Povrch hřiště je převážně travnatý, pod herními a cvičebními prvky je pryž, která může ztlumit případný pád. Areál hřiště bude osvětlen a bude pod nepřetržitým dohledem.


Zdroj:https://www.beskydyportal.cz/cz/objekt/rekreacni-oblast-olesna

Vhodné pro:

Kočárek
Kolo
Zvířata

Vybavení:

Ubytování
Dětské hřiště
Občerstvení

Parkování:

Místo poskytuje parkoviště

Doprava:

Místo nemá k dispozici informace o dopravě.

Kontakt

Kontaktní informace nejsou k dispozici.

Otevírací doba

volně přístupné celoročně

Cena za vstupné

bez vstupného

Proč místo navštívit?

Tato informace není k dispozici.

Užitečné odkazy

Užitečné odkazy nejsou k dispozici.

Sdílení místa

Sdílet na facebooku

Pojďte s námi objevovat svět. Stáhněte si naši mobilní aplikaci.