181 zobrazení

Rozhledna Zlobice

666 03 Malhostovice

Rozhledna Zlobice se nachází v lesích mezi Kuřimí a Malhostovicemi v okrese Brno-venkov v Jihomoravském kraji. Před rokem 2003 převzala okolní pozemky obec Malhostovice. Je ysoká 12,5 metrů, vyhlídkový ochoz ze tří stran se nachází ve výšce 9 metrů. Výhled je na Kuřim, rozhledny Čebínka a Klucanina, kohoutovická vodárna a hádecký vysílač. Na vrchol byly nainstalová telekomunikační antény a areál byl pronajat firmě, která prostor používá pro pastvu ovcí a koz. Otevření rozhledny pro veřejnost proběhlo 15. srpna 2009. Suvenýry ve věži.Vhodné pro:

Kočárek
Kolo
Zvířata

Parkování:

Místo nemá k dispozici informaci o parkování.

Doprava:

Odbočka k rozhledně se nachází na vrcholu příkrého stoupání silnice z Tišnova do Blanska mezi obcemi Nuzířov a Lipůvka. Vojenská panelová silnice měří 3300 metrů. Závěrečných 200 metrů je hlinitá cesta, procházející areálem firmy Oveko, zabývající se chovem ovcí.

Druhou možností je asfaltová cesta, která odbočuje na konci obce Malhostovice jako cyklostezka Na Zlobici. Po kilometru stoupání se přijede k rybníčku, tam odbočí doleva a po čtyřech stech metrech se vjede do lesa. Po osmistech metrech stoupání napojuje na již zmiňenou vojenskou panelku.

Obě cesty jsou opatrně sjízdné i na silničním kole.


Kontakt

Otevírací doba

Otevírací doba není k dispozici.

Cena za vstupnéProč místo navštívit?

Tato informace není k dispozici.

Užitečné odkazy

Užitečné odkazy nejsou k dispozici.

Sdílení místa

Sdílet na facebooku

Pojďte s námi objevovat svět. Stáhněte si naši mobilní aplikaci.