2655 zobrazení

Jezero Königsee

Königssee, 83471 Schönau am Königssee, Německo

Jezero Königsee


Königssee je jezero v jihovýchodním Bavorsku blízko německo-rakouské hranice, v okrese Berchtesgaden. Spadá pod správu obce Schönau am Königssee. Velká část jezera se nachází v národním parku Berchtesgaden. Jezero Königsee je sice jedno z nejmenších bavorských jezer, ale svou maximální hloubkou 192m je nejhlubším jezerem Německa a jedním z nejhlubších jezer střední Evropy. Jezero bylo vytvořeno ledovcovou činností před více než 12 000 lety a rozprostírá se v údolí mezi horskými masívy Watzmann, Jenner a Hagengebirge. Díky tomu, že vrchol Watzmann-Mittelspitze dosahuje výšky 2713 m nad mořem, je třetí nejvyšší horou Německa a vytváří jezeru Königsee nádherné panorama. Jezero je dlouhé 6,3km a ve svém nejširším místě má přibližně 1km. 

Jezero má několik přítoků a vzhledem k okolním skalám padá voda do jezera i z několika desítek metrů. Je možné vidět například vodopády potoků Königsbach a Schreinbach.

Plavba třetím nejhlubším a jedním z nejčistších jezer v Německu, které zabírá plochu bezmála 5,3 km2, je vážně úžasným zážitkem. Z loďky lze obdivovat dechberoucí Berchtesgadenské Alpy, srázy, malebné vesničky na jeho pobřeží i zelené lesy národního parku.

Z údolí Eistal vytéká potok Eisbach, který naplavováním štěrku vytvořil poloostrov o rozloze cca 85 ha. Na tomto poloostrově stojí starý poutní kostel sv. Bartoloměje a lovecký zámeček s hostincem. 

Na jezeře je provozována lodní doprava, která jezdí mezi přístavy Königsee, Kessel, St. Bartholomä a Salet.

Plavba po jedním z nejčistších jezer v Německu, které zabírá plochu bezmála 5,3 km2, je úžasným zážitkem. Z loďky lze obdivovat Berchtesgadenské Alpy, srázy, malebné vesničky na jeho pobřeží i zelené lesy národního parku.


Vybavení:

Občerstvení

Parkování:

Místo poskytuje parkoviště

Doprava:

Místo nemá k dispozici informace o dopravě.

Kontakt

Otevírací doba

Touristické informace na parkovišti Königssee 

od 7. ledna denně  9 - 13 Uhr

od 4. dubna denně 9 - 17 Uhr

od 1. května denně  9 - 18 Uhr


Cena za vstupné

Cena za vstupné není k dispozici.

Proč místo navštívit?

Tato informace není k dispozici.

Užitečné odkazy

Užitečné odkazy nejsou k dispozici.

Sdílení místa

Sdílet na facebooku

Pojďte s námi objevovat svět. Stáhněte si naši mobilní aplikaci.