99 zobrazení

Karpacz

Dolnoslezské vojvodství v okrese Krkonoše, Polsko

Karpacz je atraktivní horské městečko, které leží pod nejvyšší horou Krkonoš Sněžkou (1603 m n. m.). K návratům láká atmosféra místa, kterou tvoří pohostinní obyvatelé a oživují četní turisté. Město nabízí velmi dobré podmínky pro trávení volného času – Karpacz disponuje spoustou atrakcí na každé počasí a roční období.

Nejznámější a nejvíce oceňovanou zajímavostí Karpacze je kostelík Wang – unikátní norská sakrální budova ze 12. století, vytvořená ze dřeva a vyzdobená jako vikingská loď. Pro rodiny s dětmi, ale i pro dospělé, bude zajímavá návštěva v Muzeu hraček (Muzeum Zabawek), které ukazuje průřez hračkářstvím v průběhu zhruba 200 let. Na děti čeká v Karpaczi i mnoho dalších zajímavostí, mimo jiné Park pohádek (Park Bajek), dvě výstavy stavebnic Lego a Centrum rekreace a sportu Kolorowa.

Po prohlídce atrakcí je dobré si odpočinout a vyrazit na procházku k Divokému vodopádu (Dziki Wodospad), na přehradu na řece Łomnica, nebo na pověstmi opředené Krkavčí skály (Krucze Skały).

Územím Karpacze vede více než 90 km značených turistických tras.

V zimě mohou milovníci lyžování využít nabídku četných lyžařských tratí a vleků. Pro přívržence bílé stopy jsou upravované běžecké tratě, na své si přijdou i skialpinisté.

Zdroj: https://travelking.cz/travelpedia/tip/karpacz

Parkování:

Místo nemá k dispozici informaci o parkování.

Doprava:

Místo nemá k dispozici informace o dopravě.

Kontakt

Otevírací doba

Otevírací doba není k dispozici.

Cena za vstupné

Cena za vstupné není k dispozici.

Proč místo navštívit?

Tato informace není k dispozici.

Užitečné odkazy

Sdílení místa

Sdílet na facebooku

Pojďte s námi objevovat svět. Stáhněte si naši mobilní aplikaci.