1030 zobrazení

Lanové centrum PROUD Praha

Rubeška 393/7, Praha 9 - Vysočany, 19000

Lanové centrum PROUD Praha je otevřeno každý den od úsvitu do soumraku po celý rok. Převážná většina programů v pražském lanovém centru je na objednávku, tzn. minimálně 3 dny předem. Přijatá objednávka bude potvrzena. Před tím, než zvolíte příslušný program dle nabídky, pročtěte prosím několik následujících bodů:

  • program je vhodný pro každého od věku 6 let, účast menších dětí na programu konzultujte při objednávce. Děti od 10 let se již mohou učit jistit.
  • v ceně každého programu v LC PROUD je: vlastní program na lanových překážkách, odborně vyškolený instruktor, veškeré potřebné vybavení (certifikovaný horolezecký materiál)
  • Lanové centrum PROUD je areál pod širým nebem. Je proto nutné vzít si oblečení na program podle aktuálního počasí. Převléknout se můžete u nás.

Co když Vás přijde méně/více, než jste uvedli při objednávce?

  • Podle počtu osob přiřazujeme počet instruktorů na program, chystáme určitý počet překážek, úvazků apod. Proto potřebujeme znát nejpozději 2 hodiny před samotným začátkem programu přesný počet osob, pokud se liší jejich počet ± 3 osoby od původní objednávky.
  • V případě, že počet osob bude nižší o více jak 3 osoby než na původní objednávce, můžeme od Vás požadovat poplatek 200 Kč.

Co v případě špatného počasí?

 

Program ještě nezačal:

  • pokud prší je nejlepší zavolat na uvedený kontakt lanového centra a domluvit se na variantě řešení (odložení programu, přesunutí na jinou hodinu nebo zrušení). Je potřeba však zavolat co nejdříve (nejpozději 2 hodiny před začátkem samotného programu), abychom stačili odvolat instruktora/y

Program už běží:

  • pokud začne pršet v průběhu programu, tak se buď chvíli počká, jestli se nejedná jen o nějakou přeháňku a pak se pokračuje dále v programu, anebo se program po domluvě s instruktorem ukončí a zaplatí se pouze doba působení v lanovém centru (vždy po půl hodinách)

Struktura programu v LC PROUD


Většina programů v LC PROUD má pevně danou ověřenou strukturu.

Začíná se krátkým blokem aktivit zvaných ICEBREAKERS a DYNAMICS. Jsou to drobné aktivity zaměřené na navození příjemné atmosféry, poznání účastníků a zároveň na protažení těla.

Po tomto „rozcvičení" následují NÍZKÉ LANOVÉ PŘEKÁŽKY. Jsou to překážky do 1 metru nad zemí a slouží k bezpečnému nácviku překonávání překážek. Účastníci jsou rozděleni do malých skupinek a navzájem se jistí.

Dalším bodem programu je obléknutí celotělových úvazků a NÁCVIK JIŠTĚNÍ na trenažéru. Jde o výuku správné a účelné techniky jištění, protože se klienti v LC PROUD během programu jistí sami. Získávají tak novou dovednost pod vedením zkušeného instruktora.

Jakmile všichni zvládají bezpečné jištění, skupina se přesouvá k hlavnímu bodu programu a tím jsou VYSOKÉ PŘEKÁŽKY. Začínáme většinou na překážkách INDIVIDUÁLNÍCH - účastník překonává překážku sám (je samozřejmě jištěn). V průběhu programu se skupina dostává i na VYSOKÉ PŘEKÁŽKY TÝMOVÉ - tyto překážky jsou záměrně konstruovány tak, aby je jeden člověk nemohl zvládnout, a proto je překonává dvojice společně. Důležitou roli zde hraje spolupráce, komunikace a důvěra.

Pokud zůstane čas a chuť, je na závěr delších programů připraven skok, tzv.BIG SWING. Je to „bonbónek" pro odvážné. Tato obří houpačka z výšky 14m nad zemí prověří vaší odvahu, ale po jejich absolvování nabízí nepřekonatelný pocit euforie.


Zdroj: https://www.lanovecentrum.cz/cs/praha/dulezite-informace-k-programum-3

Parkování:

Místo poskytuje parkoviště

Parkovat lze na trošku zastrčeném veřejném parkovišti hned pod velkou budovou firmy ProMoPro a Velux (P1, fialová zóna), na placeném parkovišti na ulici Pešlova (P2, pod nádražím Praha Vysočany a tak tři minuty od lanového centra) nebo přímo u nádraží Vysočany (P3). Je také možnost využít parkování v OC Fénix a Galerii Harfa dle jejich platného ceníku a provozního řádu.

Doprava:


 metrem

Linkou B do stanice Vysočanská - výstup "Sokolovská ulice" - po výstupu z metra zahnout doleva směr centrum - na první světelné křižovatce zahnout doprava - 200m k areálu Lanového centra PROUD.

Jak se k nám dostanete tramvají?

Tramvají č. 14 (Spořilov - Nádraží Vysočany) nebo č.16 (Sídliště Řepy - Lehovec) vystoupit na zastávce Poliklinika Vysočany – vydejte se na začátku parku, přes mostek k areálu Lanového centra PROUD.

vlakem

Vlakem do železniční stanice Praha Vysočany - jakmile vyjdete z podchodu zahnout druhou ulici doprava (Podnádražní) - po cestě dojdete za tři minuty k areálu Lanového centra PROUD

autem

Od centra Prahy: jet směrem na Libeňský most a Vysočany, přes Balabenku a po ulici Sokolovská k Poliklinice Vysočany (budete ji mít na pravé straně - hned na první světelné křižovatce za budovou polikliniky zahnout doleva - 200m k areálu Lanového centra PROUD.

Od Černého mostu: jet směr centrum a Vysočany - Kolbenovou ulici až na její konec, kde přejedete rovně přes světelnou křižovatku na ulici Sokolovská - hned na další světelné křižovatce (před mostem) doprava - 200m k areálu Lanového centra PROUD

Kontakt

Otevírací doba

Aktuální provozní doba: https://www.lanovecentrum.cz/cs/praha/provozni-doba/

Cena za vstupné

Cena za vstupné není k dispozici.

Proč místo navštívit?

Tato informace není k dispozici.

Užitečné odkazy

Užitečné odkazy nejsou k dispozici.

Sdílení místa

Sdílet na facebooku

Pojďte s námi objevovat svět. Stáhněte si naši mobilní aplikaci.