838 zobrazení

Termální lázně

Kurbadstraße 14 , 1100 Wien, Rakousko

Kdo hledá zotavení, ten je v termálních lázních Therme Wien na správné adrese. Nejmodernější a největší městské termální lázně Evropy splní všechny wellness sny! Lázně Therme ve Vídni jsou rychle a bez přestupu z centra dostupné linkou metra U1.

Už u Římanů byly léčivé sirné prameny ve Vídni velmi oblíbené. K umožnění jejich využití vznikly v roce 1974 na jihu Vídně termální lázně Therme Oberlaa. V roce 2010 byly tyto lázně přestaveny na Therme Wien: 26 bazénů, 25 saunových a parních kabin, 2.500 lehátek a 6.000 m² velká rekreační plocha z nich činí největší termální lázně Rakouska.

Architektonicky jsou jednotlivé oblasti uloženy jako kameny podél toku potoka, táhnoucího se celými termálními lázněmi. Postupujeme-li podél tohoto potůčku, projdeme oblastmi Kámen krásy, Kámen klidu, Kámen zážitků a Kámen Fitness. Mezi tím se nacházejí dvoje velké termální lázně, jejichž vnitřní a venkovní bazény, zahřívané lavice a lehátka lákají na k tomu na chvíli se zastavit. Prostor s vůněmi a vodními lůžky, romantický jeskynní bazén, lehátka alfa sféry pro hloubkovou relaxaci, odpočívárna s krbem, největší lázeňská knihovna Rakouska, odpočívárna s poslechem předčítaných knih a kino nenechají nesplněno žádné přání. Zejména malí návštěvníci se mohou vyřádit do sytosti: Čtyři různé skluzavky, kanál s divokou vodou, tři skokanské věže, park pro vodní hry, loutkové divadlo a karaoke scéna k tomu poskytují dostatek možností. Indoorovou nabídku každý den doplní bezplatná animace pro děti a hlídání. Za vyzkoušení stojí ale i venkovní část, tzv. zahrada ročních období: vedle 25metrového sportovního bazénu, bazénů s pramenitou a se slanou vodou a několika venkovních bazénů nabízejí vídeňské termální lázně návštěvníkům také hřiště na plážový volejbal, hřiště na bocciu, letní bar, masáže pod širým nebem a spoustu lehátek k opalování a odpočívání.

Zdroj: https://www.wien.info/cs/vienna-for/sports/therme-wien


Parkování:

Místo nemá k dispozici informaci o parkování.

Doprava:

Místo nemá k dispozici informace o dopravě.

Kontakt

Otevírací doba

Po 09:00 - 22:00

Út 09:00 - 22:00

St 09:00 - 22:00

Čt 09:00 - 22:00

09:00 - 22:00

So 09:00 - 22:00

Ne 08:00 - 22:00


Cena za vstupné

Cena za vstupné není k dispozici.

Proč místo navštívit?

Tato informace není k dispozici.

Užitečné odkazy

Užitečné odkazy nejsou k dispozici.

Sdílení místa

Sdílet na facebooku

Pojďte s námi objevovat svět. Stáhněte si naši mobilní aplikaci.