245 zobrazení

Ženevské jezero

Souřadnice: 46.477394, 6.528362

Ženevské jezero, nazývané také Lac Léman je největší švýcarské a také francouzské jezero, tvořící přírodní hranici s Francií. Jedná se o největší alpské jezero ledovcového původu, které je se svou rozlohou 580 km2 současně po Balatonu druhým největším sladkovodním jezerem v Evropě.


Jezero je velmi oblíbenou lokalitou, kterou si nejen v minulosti oblíbila řada známých osobností, mimo jiné Charlie Chaplin nebo Freddy Mercury. Pobřeží lemují vesničky, na jeho březích mají svá honosná sídla současní prominenti. V okolí jezera se nachází známá vinařská oblast Lavaux.


Díky mírnému klimatu je jezero vyhledávaným místem pro koupání. vodní lyžování, windsurfing nebo vyhlídkovou plavbu plachetnicí.


V okolí naleznete nejen kvalitní víno, ale také čokoládu, historické památky, turistické stezky a úžasné výhledy na Savojské Alpy.


Kromě Ženevy stojí za návštěvu také městečka Montreux, ve kterém žil již zmiňovaný Freddy Mercury, v Gruyeres můžete navštívit továrnu na stejnojmenný sýr, a v Brocu stojí za prohlídku tradiční čokoládovna Cailler.


Parkování:

Místo nemá k dispozici informaci o parkování.

Doprava:

Místo nemá k dispozici informace o dopravě.

Kontakt

Kontaktní informace nejsou k dispozici.

Otevírací doba

Otevírací doba není k dispozici.

Cena za vstupné

Cena za vstupné není k dispozici.

Proč místo navštívit?

Tato informace není k dispozici.

Užitečné odkazy

Užitečné odkazy nejsou k dispozici.

Sdílení místa

Sdílet na facebooku

Místa v okolí

V okolí se žádná místa nenachází.

Pojďte s námi objevovat svět. Stáhněte si naši mobilní aplikaci.