247 zobrazení

Zřícenina hradu Cimburk

Koryčany 768 05

Hrad Cimburk se nachází v blízkosti města Koryčany v nadmořské výšce 421 m n. m. Hrad zaujímal strategickou polohu u křižovatky dvou dopravních cest a to cesty od Uherského Hradiště kolem hradu Buchlova na Stupavu a Koryčany a cesty vedoucí z Kroměříže do Střílek, dále pak přes Koryčany až do Hustopeč.

Prohlídka hradu probíhá individuálně se zapůjčeným papírovým průvodcem. Pro zahraniční návštěvníky je k dispozici průvodce v anglickém a německém jazyce. Průvodce ve všech jazykových mutacích je ke stažení níže. V rámci kulturních akcí je možné absolvovat komentovanou prohlídku s průvodcem.

Zdroj: www.cimburk.eu

Vybavení:

Občerstvení

Parkování:

Místo nemá k dispozici informaci o parkování.

Doprava:

Pro motoristy

po příjezdu do Koryčan odbočte u kostela a vydejte se směrem na Vřesovice. V polovině cesty potkáte parkoviště „U Křížku“ >> , kde můžete vaše vozidlo zaparkovat.

Prosíme návštěvníky, aby na hrad nejezdili kolem koryčanské přehrady, neboť pod hradem je parkování zakázáno. Zároveň motoristy upozorňujeme, že do lesa je vjezd zakázán.

Pro pěší

z Koryčan vede cesta po zelené značce přes Vršavu, nebo lze jít z Koryčan kolem autoservisu a přehrady pod hrad a po lesní cestě dorazíte na místo.

Kontakt

Otevírací doba

květen - srpen

denně 9:00 – 18:00

září - duben

denně 10:00 – 17:00

Cena za vstupné

Proč místo navštívit?

Tato informace není k dispozici.

Užitečné odkazy

Sdílení místa

Sdílet na facebooku

Pojďte s námi objevovat svět. Stáhněte si naši mobilní aplikaci.