300 zobrazení

Hvězdárna a planetárium Brno

Kraví hora 2, 616 00 Brno

Hvězdárna a planetárium Brno

Byla otevřena 16. října 1954. Hvězdárna se nachází na Kraví hoře. V letech 2010 a 2011 byla dle návrhu architekta Martina Rudiše zrekonstruována v moderním funkcionalistickém stylu. Načež získala prestižní ocenění Stavba roku České republiky 2012 a nominaci na Mies van der Rohe Awards 2013. Ve hvězdárně můžete pozorovat hvězdnou oblohu, v planetáriu interaktivní představení nebo audiovizuální pořady. Kromě pozorovatelny se zde nachází také digitárium, či exploratorium. Také se zde pořádají výstavy, koncerty, semináře a další.


https://www.hvezdarna.cz/

Vhodné pro:

Vozíčkáři

Vybavení:

Obchod

Parkování:

Místo poskytuje parkoviště

Odstavná plocha u koupaliště Rekreačně sportovního areálu Kraví hora zaparkujete i s autobusem. Jak od tramvajové zastávky, tak z parkoviště je to asi 5 minut chůze ke Hvězdárně.

Doprava:

Nejsnadnější to je čtyřkou. Od nádraží, náměstí Svobody, ulice Česká nebo od Červeného kostela k nám každých několik minut jede šalina číslo č.4. Vystoupíte až na konečné – náměstí Míru/Masarykova čtvrť.

Druhou možností – ne tak frekventovanou – je autobus 68, co jede ze Šumavské, kolem Šelepky, Tábora a po Mučednické na náměstí Míru.

Po 23. hodině na náměstí Míru zastavuje také noční linka N89.


Vydáte-li se k nám vlastním vozem (anebo autobusem), pak po Údolní (ze směru od centra) nebo Mučednické (při příjezdu se severu) až na náměstí Míru. Na náměstí Míru anebo na odstavné ploše u koupaliště Rekreačně sportovního areálu Kraví hora zaparkujete i s autobusem.

Jak od tramvajové zastávky, tak z parkoviště je to asi pět minut chůze ke Hvězdárně a planetáriu Brno.

Kontakt

Otevírací doba

7.30–15.00


Cena za vstupné

digitárium 3D 180 / 150 Kč (základní / snížené)

digitárium 2D 150 / 120 Kč (základní / snížené)

školní pořady 80 Kč (komentovaná prohlídka exploratoria 60 Kč)

přednášky 100 Kč (jednotné)

pozorování 100 Kč (jednotné)

ZTP/P zdarma


Na snížené vstupné do digitária mají nárok návštěvníci ve věku do 26 let, nad 65 let a držitelé průkazu ZTP. Vstupní hala s expozicí a vyhlídkou, stejně jako exploratorium s expozicí Říše mlhovin je zdarma.

Proč místo navštívit?

Tato informace není k dispozici.

Užitečné odkazy

Sdílení místa

Sdílet na facebooku

Pojďte s námi objevovat svět. Stáhněte si naši mobilní aplikaci.