483 zobrazení

mumok - Muzeum moderního umění

Museumsplatz 1 , 1070 Wien, Rakousko

mumok - Muzeum moderního umění nadace Ludwig v Muzejní čtvrti MuseumsQuartier se zaměřuje na umění 20. a 21. století. Ke konfrontaci se soudobým uměním zvou díla Andyho Warhola, Claese Oldenburga, Pabla Picassa, Yoko Ono, Güntera Bruse nebo Gerharda Richtera.

S hlavními sbírkami zaměřenými na pop art a fotorealismus, fluxus a nouveau réalisme, ale také vídeňský akcionismus funguje mumok jako spojovník mezi uměním vycházejícím ze společnosti a reality a peformančním uměním 20. století. Sbírky zahrnují na 9 000 děl od obrazů, soch, instalací, kreseb, grafik a fotografií přes videa a filmy až po architektonické modely a nábytek.

Pop art je zastoupen mimo jiné díly Andyho Warhola, Claese Oldenburga, Roberta Rauschenberga a Jaspera Johnse, fluxus a nouveau réalisme zastupují kreace Daniela Spoerriho, Nam June Paika, Yoko Ono, George Brechta nebo Marcela Duchampa. Vídeňský akcionismus, nejvýznamnější rakouský radikální příspěvek k mezinárodnímu rozvoji avantgardy, je velmi dobře doložen pracemi Güntera Bruse, Otta Muehla, Hermanna Nitscheho a Rudolfa Schwarzkoglera. Mumok se může pochlubit i několika špičkovými díly klasické moderny (mj. od Pabla Picassa, Paula Kleeho a Pieta Mondriana).

V uplynulých letech se navíc podařilo vybudovat další stěžejní sbírku - fotografie, videa a filmy, které vznikly převážně v posledním desetiletí. Od roku 2011 je v budově s plochou 4 800 m2 v provozu také kino, jehož interiér navrhl umělec Heimo Zobernig. Jsou v něm prezentována pestrá spojení výtvarného umění s filmem.

Zdroj: https://www.wien.info/cs/sightseeing/museums-exhibitions/top/mq/museum-modern-art


Vhodné pro:

Vozíčkáři

Parkování:

Místo nemá k dispozici informaci o parkování.

Doprava:

Místo nemá k dispozici informace o dopravě.

Kontakt

Otevírací doba

pondělí 14:00 - 19:00

úterý 10:00 - 19:00

středa 10:00 - 19:00

čtvrtek 10:00 - 19:00

pátek 10:00 - 19:00

sobota 10:00 - 19:00

neděle 10:00 - 19:00


Cena za vstupné

Cena za vstupné není k dispozici.

Proč místo navštívit?

Tato informace není k dispozici.

Užitečné odkazy

Užitečné odkazy nejsou k dispozici.

Sdílení místa

Sdílet na facebooku

Pojďte s námi objevovat svět. Stáhněte si naši mobilní aplikaci.