311 zobrazení

Rozhledna Kabátice (Panorama)

Chlebovice, Frýdek-Místek, 73801

Vystoupejte na úbočí hory Kabátice, a poté ještě 93 schodů a mějte Frýdek-Místek jako dlani. K rozhledně vás navede turistické značení z obce Chlebovice, přístup na rozhlednu je volný. 

Rozhledna Panorama je vysoká železná rozhledna v nadmořské výšce 460 m n.m., tj. 160 metrů nad městem. Na rozhlednu vysokou 23 metrů vede 93 schodů a má dvě vyhlídkové plošiny, spodní ve výšce 15 m a horní ve výšce 17,7 m. Z Panoramy je krásný výhled východním směrem na vodní nádrž Olešná a za ní se rozkládající město Frýdek-Místek. K rozhledně nevede značená turistická trasa, přístup k ní je po lesních cestách z obce Chlebovice.


Zdroj: https://visitfm.cz/poznejte/predstaveni/rozhledny/249-rozhledna-panorama

Parkování:

Místo nemá k dispozici informaci o parkování.

Doprava:

Auto je možné zaparkovat u lyžařského vleku v Chlebovicích, podél vleku už je to k rozhledně jen asi 500 metrů pěšky. Nejbližší vlaková zastávka je v Bašce, odkud je to však po neznačených trasách pořád ještě 9 kilometrů. V Chlebovicích začíná žlutě značená turistická stezka: asi po 800 metrech je třeba se z ní odpojit a pokračovat po lesní nezpevněné cestě další asi kilometr až k rozhledně.

Kontakt

Kontaktní informace nejsou k dispozici.

Otevírací doba

Otevírací doba není k dispozici.

Cena za vstupné

Cena za vstupné není k dispozici.

Proč místo navštívit?

Tato informace není k dispozici.

Užitečné odkazy

Užitečné odkazy nejsou k dispozici.

Sdílení místa

Sdílet na facebooku

Pojďte s námi objevovat svět. Stáhněte si naši mobilní aplikaci.