434 zobrazení

Planetárium Uherský Brod

Mariánské náměstí 2187, Uherský Brod 68801

V samotném centru města Uherský Brod, v podhůří Bílých Karpat, se nachází Planetárium Uherský Brod. Celoročně nabízí širokou škálu programů pro návštěvníky všech věkových kategorií bez ohledu na počasí "v reálném světě".

Digitální planetárium bylo veřejnosti zpřístupněno v březnu 2015. Zobrazuje jednotlivé objekty vesmíru ze Země pozorované pouhým okem, a to Slunce, Měsíc, planety naší Sluneční soustavy, hvězdy a některé galaxie a mlhoviny. Simulátor hvězdné oblohy umožňuje ale pozorovat i ty objekty, které pouhým okem nevidíme. Návštěvníci tak mohou spatřit zrychlené pohyby kosmických těles, průlet galaxií, výbuch supernovy nebo cestu k hranicím vesmíru.


Zdroj: https://hvezdarnaub.cz/planetarium/

Parkování:

Místo poskytuje parkoviště

Doprava:

Planetárium se nachází v prostorách Domu kultury na Mariánském náměstí v samotném středu města.

Parkování je možné na parkovištích kolem Domu kultury, na Masarykově náměstí popřípadě na parkovišti Střed, které je nejlevnějším parkovištěm v centru města.

Kontakt

Otevírací doba

Celoroční otevírací doba:

úterý: 17:00

pátek: 17:00

Sezónní otevírací doba (červenec, srpen):

pondělí: 15:30

úterý: 17:00

pátek: 17:00

neděle: 15:30

Program trvá přibližně 45 minut. Maximální počet návštěvníků je 30, minimální 4. Upozorňujeme návštěvníky, že planetárium je přístupné dětem od 3 let, ale pouze v doprovodu osoby starší 18 let, která za ně nese plnou zodpovědnost! Vstup s kočárkem není možný.

Rezervace nejsou nutné s výjimkou návštěvy o větším počtu účastníků (skupiny o více než 10 osobách), v jiných termínech či s výkladem v angličtině. V těchto případech dohodněte prosím návštěvu předem na telefonním čísle 604 385 091 nebo na emailu info@hvezdarnaub.cz.


Cena za vstupné

dospělí: 50 Kč

děti: 30 Kč

student, senior: 30 Kč

rodinné (2 dospělí, 2 děti): 100 Kč


Platební karty nepřijímáme!

Proč místo navštívit?

Tato informace není k dispozici.

Užitečné odkazy

Sdílení místa

Sdílet na facebooku

Pojďte s námi objevovat svět. Stáhněte si naši mobilní aplikaci.